Італію оштрафували за порушення правил утилізації відходів у Кампанії

Європейський суд оштрафував Італію на 20 млн євро за невідповідність системи збору та утилізації відходів у Кампанії (південний регіон країни) стандартам Євросоюзу.

Крім того, країні доведеться щодня виплачувати 120 тис. євро, поки вона не вирішить цю проблему, повідомляє Lenta.ru з посиланням на La Repubblica.

Італійський міністр екології Лука Галлетті заявив, що, згідно введеної у січні нормі, штраф буде виплачуватися з регіонального бюджету, оскільки винна в порушенні Кампанія. «Це справедливий принцип», — вважає він. На думку міністра, незважаючи на реформи у сфері законодавства, що регулює утилізацію сміття, «деякі регіони не справляються з цими проблемами».

1437147967-3398

Як передає The Local, через корупцію в службах зі збору сміття в регіоні створюються незаконні звалища токсичних відходів. У 2014 році пожежні ліквідували понад 2,5 тис. загорянь, спровокованих незаконною утилізацією сміття.

За оцінками ЄС, очищення регіону від великих сміттєзвалищ може зайняти 15 років. Крім того, забруднення, викликане токсичними відходами, призвело до збільшення випадків захворювання на рак.