Екоактивісти домоглися відкриття інформації про утилізаторів небезпечних відходів

 

Українці отримали публічний доступ до інформації про виробників і утилізаторів небезпечних відходів, декларацій про відходи, які подаються суб’єктами господарювання, дозволів на викиди забруднюючих речовин та спеціальне водокористування.

Таких результатів домоглася низка громадських організацій та ініціатив і, зокрема, громадська організація «Save Dnipro», протягом року, передає .

«Ми увійшли до громади при Мінекології, передали лист Прем’єр-міністру та Державному агентству з електронного урядування, зверталися до Міністерства екології, ДФС та інших суб’єктів, де переконували, що мешканці територіальних громад повинні мати публічний доступ до екоданих, — йдеться у повідомленні. – Час йшов, а жодний з переліків не було включено до першого драфту нової редакції Постанови Кабміну №835, однак на публічному обговоренні у Києві зрештою вдалося переконати представників Агенції, що дані треба відкрити».

Відтак кожен громадянин України матиме можливість користуватися у вільному доступі:

— переліком дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами об’єктів 1, 2 та 3 груп із зазначенням номеру та терміну дії;

— переліком ліцензіатів на провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин;

— переліком ліцензіатів на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами;

— переліком декларацій про відходи, які подаються суб’єктами господарювання;

— переліком дозволів на спеціальне водокористування;

— інформацією про надходження екологічного податку за окремими платниками податків.

Активісти впевнені, що відкриття екологічних даних Мінприроди, Водних Ресурсів, ОДА, ДФС ускладнить економічні маніпуляцій з екологічними питаннями.

Leave a Reply

Your email address will not be published.