You are here: Home / Новости / У Копенгагені побудували сміттєпереробний завод із лижною трасою на даху

У Копенгагені побудували сміттєпереробний завод із лижною трасою на даху

Фото: SLA

Днями у столиці Данії Копенгагені відкрили для відвідувачів штучну лижну трасу на даху заводу Amager Resource Center, що переробляє сміття в енергію, повідомляє The Guardian.

Попередній проект розробили у 2011 році архітектори Bjarke Ingels Group, а частину, що стосується ландшафтного дизайну, доробило данське бюро SLA. Будівництво заводу завершили восени 2018 року.

Фото: Aldo Amoretti

BIG планували, що труба заводу випускатиме кільце диму щоразу, як вироблятиме тонну CO2. Це кільце мало нагадувати жителям Копенгагена про вуглецевий слід, який вони лишають.

Щоб реалізувати проект такої труби, архітектори запустили кампанію на Kickstarter. Але втілити задум не вдалося – частково через прикру історію з одним із дизайнерів конструкції – сумнозвісним Петером Мадсеном, якого торік засудили до пожиттєвого ув’язнення за вбивство журналістки Кім Валль на підводному човні.

Така рекреаційна принада, як лижна траса, задовольнила місцевих жителів, що живуть у безпосередній близькості до сміттєпереробного заводу. Лише у 150 метрах від об’єкту розташовано великий житловий комплекс.

500-метрова лижна траса – частина комплексного публічного простору. Тут також є стіна для скелелазання, доріжки для бігу, майданчик для фітнесу тощо. Архітектори висадили також певні види дерев, які захищають від вітру на висоті 88 метрів і збалансовують мікроклімат: деякі поверхні заводу розігріваються до 60 градусів Цельсія.

Реалізувати ідею рекреаційного простору на сміттєпереробному заводі не вдалося, якби весь проект не був цілком безпечним і чистим. Зокрема, дим, що виходить із труби, повністю нетоксичний.

Покриття лижної траси зроблено з переробленого сміття.

Ландшафт даху розробили таким чином, аби приваблювати птахів, бджіл та метеликів. Розраховують, що на сміттєпереробному заводі з часом утвориться власна біосфера, яка розповсюдиться на навколишні промислові зони.

Фото: TV2 lorry

Leave a Reply

Your email address will not be published.